Dost nedir ?
Haziran 9, 2017
Gut hastalığı nedir?
Haziran 9, 2017

CRDI nedir?

CRDI nedir?

Otomotiv sektörünün son yıllarda gösterdiği hızlı gelişmeyle birlikte otomobil üretici firmalar arasında büyük bir rekabet meydana gelmiştir. Daha iyi modellerin üretimi için her geçen gün çalışmalara devam edilirken yeni teknolojiler de ortaya çıkmaktadır. Bilindiği üzere otomobil markaları modellerinde farklı güç üniteleri ve farklı teknolojilere sahip motorlar kullanılmaktadır.

CRDI adı verilen motor teknolojisi ise günümüzde genel olarak Hyundai ve Kia markasının ürettiği modellerde karşımıza çıkıyor. CRDI’nin açılımı Comman Rail Diesel Intercooler’dır. Bu motorun en dikkat çekici özelliği sahip olduğu yeni dizel püskürtme sistemidir. CRDI motorun avantajları arasında düşük yakıt tüketimi, egzoz emisyon değeri ve daha az motor sesi yer almaktadır. Motoru diğer dizel motorlardan ayıran özelliği ise dizel yakıtın direk olarak püskürtülmeyip basın oluşumu ve püskürtme olarak ayrılmasıdır.

Güç ünitesi içerisinde yer alan elektronik motor kumanda sistemi sayesinde motor devrine göre püskürtmenin ayarlanması sayesinde yakıt tüketiminde büyük bir tasarruf sağlanabilmektedir. Birçok konuda diğer dizel güç ünitelerine göre avantajı bulunan CRDI teknolojisinin gelecek vaad ettiği de düşünülmektedir. Firmalar tarafından da sürekli olarak CRDI motorlar üzerinde çalışmaların yoğunlaştırıldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Toplu Sms Firmaları,Toplu Sms