Avcılar Toplu Mesaj
Nisan 10, 2016
Btk Nedir
Nisan 25, 2016

STH Lisansına Nasıl Sahip Olunur?

STH Lisansına Nasıl Sahip Olunur?

[ezcol_1third] sth-lisansına

sth-lisansi-nasil-alinir

toplu-mesaj-ne-icin-kullanilir

toplusms

toplusms

[/ezcol_1third] [ezcol_1third]

STH Lisansı nasıl alınır?

STH lisansı sahibi olmak için öncelikle yapılması gereken iş BTK’na müracaat etmektir. Müracat etmek için limited veya anonim şirket sahibi olmak gerekir. Özel bir kriter olarakta şirket yetkilisinin herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olması gerekmektedir. Firmanın başka işlerle uğraşmaması ve genel durumununda kuruluş sermayesinin 1.000.000 TL olması gereklidir Sermaye şartını sağlayan, amaç ve konu olarak aşağıdaki kriterlerde kurulan şirketler artık müracaat edebilirler. Öncelikle BTK nın resmi internet sitesinde yer alan başvuru formlarından doldurulması gerekir. Göçebe numaralardan boş olanların tespiti için BTK nin web sitesi kullanılır. Doldurulması gerekn formları doldurduktan sonra şirketle alakalı belgelerinin eklenmesi gerekir

Numara alabilmek için ödenmesi gereken bir ücret mevcuttur. Bu ücret yıllık olarak ödenir.
Yıllık bedel bankaya yatırıldıktan sonra imzalı dekont ile birlikte BTK yetkilendirme dairesine başvuruda bulunulur. Başvuru evraklarımız incelemeye alınır. İnceleme tamamlandıktan sonra eksik evrağımız varsa başvurumuz kabul edilmeyecektir. Herhangi bir eksiklik yoksabaşvuru kabul edilecektir.
Başvuru kabulundan sonra 2 aylık bir süreç vardır. Bu sürede TİB den yazı gelecektir.
Gelen yazıda belirtilecek olan sunucu ve Firewall’ı satın almamız gerekir. Satın aldıktan sonra bulunduğunuz lokasyondan NN GSHDSL hattını Ankara TİB binasına çektirmemiz gerekir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra 6 saat içinde abone kayıtlarımızı ve bu kayıtlarla ilişkilendirilmiş olduğumuz raporlarımızı (CDR) aktarmamız gerekmektedir.

İlk aktarımdan sonra 3 aylık periyotlar halinde geçtiğimiz 3 ay için abone adetlerimizi, şirketimize ait ciro rakamlarını, personelimizin sayı gibi şirketimize ait bilgileri BTK’ya iletmemiz gerekmektedri. Bu iletim hem yazılı olarak hem de mail ortamından yapılmalıdır. Yıllık satış rakamlarımızdan belirli yüzdeler halinde pay ayırması gerekmektedir. Açtırılması gereken ÖİV kaydı bulunmaktadır. Bu kayıt maliyeden açılabilmektedir. Vergilendirme için açılan bu kayıtlardan sonra fatura kesebilir duruma geliriz. Satılan SMS adetleri için kesilen faturalarda%18 oranında KDV bedeli ve %15 oranında ÖİV yer alacaktır. Beyanname verilirken ÖİV beyannamesinin de ayrı olarak verilmesi gerekmektedir.İşletmenin bu duruma gelebilmesi için emek ve zaman gerekmektedir. Bilgi almak istediğiniz durumlarda danışamlık hizmeti tarafımızdan sağlanmaktadır. İşletmeniz için ücreti mukabili işlemlerinizi başlatıp sizler için sonuçlandırmaktadır. Şirket olarak size sağladığımız faydalar.

STH Lisansı nasıl alınır?

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end] SMSC yazılımı desteği, donanım ayarlarınızın yapılarak serverlerinizin kurulmasıdır. Danışmanlık için devamlı destek almak istemiz durumunda support ücretlendirmesi karşılığında hizmet vermekteyiz.

İşlemleriniz tamamlandıktan sonra bu konuda faaliyet gösteren firmalardan biri de artık sizsiniz. Lisansınızı aldığınız zaman sektörde faaliyet gösteren 3 büyük GSM şirketin yanında sizin işletmenizde yer alacaktır. Bu 3 büyük şirket ile iletişim kurmak isterseniz teminat mektupları ve özel devreler ile bağlantı kurabilirsiniz
Bağlantılı olan firmalardan hizmet alarak sonlandırma ücreti ile alternatif operatör olarak hizmet verebilirsiniz.
3 GSM şirketi ile bağlantı kurmak için NN Metro, E1 hattı kullanılması gereklidir.
Konu ile ilgili ücretleri öğrenmek için Türk Telekom resmi sayfasını incelenebilir. Devreleri kiralama şansını diğer operatörlerden de elde edebilirsiniz.

SS7 ile bağlanılacak operatör için sahip olunması gereken bir diğer durum ise SMSC dışında yazılımın kiralanmasıdır. Bunun için mali olarak yüklü bir ödeme yapılması gerekir. Bu ödeme yapmamak için yazılım şirketine yazdırmak bir bir seçenek değildir çünkü yazılım sadece 2 ülkede yapılmaktadır. Sadece 2 ülkeden destek alınabilir.

Ülkelerden biri SS7 makinanın içinde gelirken, diğeri ise sizden özelliklerini belirtmiş olduğu sunucuyu almanızı isteyecektir.Kurulan uzak bağlantı ile kurulumun sağlanır.Kurulum sağlandıktan sonra belirtli periyotlarda firmaya ödeme yapılır.
Ölçülü olarak SMS yollayabilmek için E1 hattının kapasitesi gereklidir. Bu kapasitenin TPS ile ölçümü yapılmaktadır. Örneklendiricek olursak 500 TPS satın alırsanız 500TPS/3 olarak hesaplanması gerekir. Bu da bir saniyede 166 adet SMS yollayabilmemiz demektir. Bunun için özel bir modeme ve E1 kartına sahip olmamız gerekmektedir.

3 büyük GSM şirketine bağlanarak çalışmak için işletmenin 1 er adet bağlantı ve işe başlamak için yapması gereken yatırım miktarı 675.000 TL olacaktır. Var olan işletmeden alt yapı desteği alınması halinde yaklaşık100.000 TL bir miktarla bu işe başlanılabilir.
Başka işletmelere bayilik verebilir. Bu potansiyele sahip olduğunuzda bayilik verdiğiniz işletme sizin ücretlendirmeniz ile kendi müşterilerini bulabilir. Buldukları müşterilerine satış yaptıkları zaman faturalandırma sizin tarafınızda yapılmaktadır. Bu satış karşılığında alt bayinize hak ediş primi ödenmektedir. Alt bayinizin faturalandırma yetkisi olmadığı için ÖİV kesemeyecektir. Alt bayi bayisi adına satış yapmaktadır. Tüketicisine direk satış yapamadığı için faturalandırma da ana bayi tarafından yapılmaktadır.

[/ezcol_1third_end]

[ezcol_2fifth]Toplu Sms Nedir.? [/ezcol_2fifth] [ezcol_1fifth]Toplu Sms Fiyatları[/ezcol_1fifth] [ezcol_1fifth]STH Lisansı nasıl alınır?[/ezcol_1fifth] [ezcol_1fifth_end]Toplu Mesaj ne için kullanılır.?[/ezcol_1fifth_end]

Toplu Sms Başvuru Evrakları

Toplu Sms