Toplu Sms Bayilik İşlemleri

Toplu Sms Bayilik İşlemleri

Türkiye’de, 81 ilin tümünde binlerce gsm bayilikleri bulunmaktadır. Özellikle Marmara bölgesinde, nüfusa paralel olarak yüzlerce bayilik bulunmaktadır. Iletisim ihtiyacının her geçen gün gelişmesi üzerine, ihtiyaca binayen yeni bayilikler açılmaktadır. Toplu SMS 'in işletmeler ve insanlar arasında fırsat haline gelmesi ile bayilik ile irtibat da artmaya başlamıştır. Toplu SMS yapabilmek için çeşitli bayilik işlemleri bulunmaktadır.

Gün içerisinde birden fazla insana ulaşma ihtiyacı, toplu SMS yöntemini çıkarmış ve zamanla geliştirmiştir. Sadece halk değil, kamu kurumları, şirketler, küçük işletmeler hatta hatta devlet yetkilileri dahi toplu SMS yöntemini kullanarak, iletisini aynı anda onlarca insana gönderebilmektedir. Bu yöntemin çokça kullanılır olması, kendisine özel bir sistemin açılmasını gerekli kılmaktadır. Insanlar, SMS paketlerini bayilikler tarafından gerçekleştirmektedir. Bayilik işlemlerini yapabilmek için kişinin bir takım bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Müşteriler, işletmede bulunan çalışana toplu SMS paketi yapacağını söylemektedir. Çalışan kişi işe müşteriden bir takım kimlik bilgilerini aldıktan sonra telefon numarasını da isteyerek, sistem üzerinden işlemi gerçekleştirmeye başlamaktadır. Işlem esnasında, müşterilerin güvenliği için, SMS paketini onaylamak için cep telefonuna onay kodu gelmektedir. Diğer türlü kişinin izni olmadan hiç kimse işlemleri gerçekleştirememektedir. Yapılması gereken işlemler tamamlandıktan sonra paket, müşterinin hattına tanımlanmaktadır. Müşteri, paketi bir aylık veya haftalık yapabildiği gibi yıl üzerinden de anlaşarak yapabilmektedir. Paket bitimine yakın, müşterinin cep telefonuna bilirim mesajı gelmektedir. Tekrar paket yapmak isteyenler, daha önce izlediği yolu izleyerek, bayilikte işlemleri gerçekleştirmektedir.

Toplu SMS bayilik işlemleri, tamamen müşterinin onayı doğrultusunda yapıldığı için, son derece güvenli olmaktadır. TC kimlik numarası üzerinden başkaları işlem gerçekleştirmeye çalışsa bile, telefonuna onay kodu gelmektedir. Dolayısıyla yine kendi onayı olmadan işlem gerçekleştirilememektedir.