11
Ekim 27, 2017
Toplu Sms Hakkına Bilgi
Aralık 9, 2017

Toplu Sms Haberleri

Eğitim, sağlık, spor, yiyecek, içecek, eğlence, turizm, finans gibi birçok sektörde kullanılan toplu SMS, firma, kurum ya da şahısların kendi sektörlerindeki verimini arttırmaktadır. Bunun yanı sıra tasarım, ajans, baskı, dağıtım gibi kısımlara ücret ödemeden ve zaman kaybı yaşamadandoğrudan hedef kitlenize ulaşmak oldukça cazip bir yöntemdir. Diğer iletişim araçlarıyla kıyaslandığında güvenilirliği ve raporlanabilmesi ile de ön plana çıkmaktadır.

Toplu SMS kullanmanın sağladığı faydalar oldukça fazla olmasına rağmen maalesef haberlerde kötü amaçlarla kullanıldığı sonucuna da rastlamaktayız. Toplu SMS haberlerinde en çok rastlanan sıkıntı, toplu SMS göndererek insanların dolandırıldığı ile ilgilidir. İnternet üzerinden yapılan bir işlem olmasıönemli bir duyuru niteliğindeymişçesine “şok fırsat, kampanya” gibi insanların zaafı olan sözcükleri kullanarak SMS atma imkânı sağladığından kötü niyetli insanlar için fırsat olarak kullanılmaktadır. Hizmetin doğru bir şekilde ve bilinçli olarak kullanılması bu gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır.

ucretsiz-toplu-sms-girmeToplu SMS haberleri arasında gördüğümüz Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun yayınladığı yönetmelikte SMS'ler konusunda tüketicilerin duyduğu rahatsızlıkları azaltmak amacıyla düzenlemeler yapılmıştır. “Banka”, “Sigorta” gibi genel başlıklara sahip ancak kim tarafından yazıldığı bilinmeyen dolandırıcılık maksatlı SMS'ler gönderilemeyecek. Toplu Sms mesajı göndermekte olan kişinin gsm numarası gözükmeyecek biçimde isim, marka veya unvan bulunan kısa mesajların sonuna, mesajı gönderen firma hakkında bir not eklenecektir. Böylelikle de, tüketiciler şikayette bulunursa kısa mesajın kimden geldiği anlaşılmış olacak. Kişiler de sadece kendi isimlerini kullanara mesaj atabilecek. Bu durum da, bu kişilerin işine yarayacaktır.

Her geçen gün toplu SMS kullanımının yaygınlaşması firmalar arasındaki rekabetiarttırmış ve firmalartoplu SMS kullanıcılarınıntercih sebebi olmak için çeşitli kampanyalar düzenlemeye başlamışlardır. Siz de toplu SMS haberlerini takip ederek gelişmelerden haberdar olabilir ve daha iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz.