Toplu Sms Hediye
Aralık 9, 2017
Toplu Sms Faydaları
Aralık 9, 2017

Toplu Sms Hizmeti

 

Dünya'nın şuan da bu kadar hızlı gelişmesinde şüphesiz en büyük katkı teknolojinindir. Teknoloji birçok durumda bize kolaylıklar sağlamaktadır. Bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar günlük hayatımızı kolaylaştıran işlerimizi daha kısa sürede yapmamızı sağlayan birer bilgi depolarıdır. Çoğumuz hatırlarız; tuşlu telefonları, kasasının ağırlığı kilolarca ağırlıkta olan bilgisayarları... O günlerden bu günlere hızla gelişen teknolojinin bize kattığı o kadar çok yenilik vardır ki. Bilgisayarlar ağırlık olarak küçülmüş, hafıza ve işlemci olarak kapasitesini artırmış, telefonlar tuşlu ve daha düşük seviyelerde işlemler yapmakta iken şimdi bir bilgisayar niteliğinde işlevlere sahip konuma gelmiştir. Telefonun ülkemize ilk girdiği yıllarda iletişim sağlamak için kullandığımız hatlarımız kontörlü iken, şimdilerde ise hemen hemen herkes uygun fiyatlarla ve daha fazla imkandan yararlanarak faturalı hatlar kullanmaktadır.

 1990'lı yıllarda ailemize, arkadaşlarımıza ve çevremizdeki insanlara mesaj atarken belli kotalarımız olurdu. Merhaba diyemediğimiz günlerdi belki de. Mesaj yolu ile iletişimi kullanan çoğu kişi belli bir harf adedinden sonra iki sms harcamamak için "Merhaba" demek yerine "mrb", Nasılsın" demek yerine "nbr" gibi kısaltmaları kullanırdı. Aslında o zamanlarda herşey belki de bu kadar kısıtlıydı. Şuan her markette her mevsim bulabildiğimiz domatesi, salatalığı o dönemde belki de kışın bir defa bulabilmek bizim için bir mutluluktu, mucizeydi.

 Şimdilerde ise 19,90, 29,90 veya 39,90 TL gibi fiyatlarla binlerce sms, binlerce dakika ve o dönemde olabileceğini düşünmediğimiz internet bile telefonlarımızda. Bu gelişen teknoloji halktan insanların yanı sıra, birçok tekstil, perakende, ayakkabı, züccaciye ve benzeri firmalar adına da yararlar sağlamıştır.

 Firmalar adına sağlanan bu gibi faydaların başında toplu sms ler gelmektedir. Toplu sms ler firmaları reklam, broşür, el ilanı dağıtımı gibi maliyetlerden kurtarmaktadır. Çünkü toplu sms hizmeti, aynı mesajın aynı anda birden fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Maddi anlamda yarar sağlamasının yanı sıra zamandan da tasarruf edilmesini, iş gücünden avantaj sağlanmasına katkısı çok büyüktür. Broşür ya da el ilanı dağıtımları belki günler, belki haftalar alabilecek bir tanıtım aracıdır. Bir de bu tanıtımı yapmak için harcanan maliyet ve çalışan görevlilerin iş gücünü de düşünürsek aslında cep telefonlarımıza beklemediğimiz anda gelen göz ucuyla okuduğumuz bu mesajların yayınlanan kanallar adına birden çok artısı vardır.