Toplu SMS Kırklareli

Toplu SMS Kırklareli

Kırklareli, Türkiye’nin tarım noktasında önemli illerinden bir tanesidir. Trakya bölgesinde yer alan şehrimiz Avrupa'ya açılan sınır boyumuzda yer almaktadır. Sanayi faaliyetlerinin de ekonomi kadar yoğun olmasa da yer aldığı ilimizde farklı farklı iş kolları bulunmaktadır. Turistlerin ülkemize giriş çıkış güzergahında yer alan Kırklareli ilimiz, farklı kültürden insanlara da ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi bu ilimizde de ekonomik faaliyetlerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürümesi için, müşteriyi bilgilendirme anlamında toplu SMS yöntemi uygulanmaktadır.

Sınır güzergahında yer aldığı için Kırklareli ilimiz güvenlik açısından önem taşımaktadır. Zira tarihi eser kaçakçılığı, insan ticareti, uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasa dışı faaliyetler bölgede yoğun olarak yapılmaktadır. Avrupa tarafından, ülkemize terör örgütü üyeleri de sokulmaya çalışılmaktadır. Emniyet birimleri halkı her hangi bir tehlike yaşamamak için, şüpheli bir durumla karşılaştıklarında polis merkezine haber vermeleri için toplu SMS yoluyla bilinçlendirmektedir. Bazı dolandırıcılar, insanları arayıp veya mesaj yoluyla savcı, hakim, polis, asker olarak kendilerini tanıtmaktadır. Bu şekilde insanlardan yardım talep etmektedir. Polis de insanları, dolandırıcıların tuzağına düşmemeleri için toplu mesaj yolu ile uyarmaktadır. Özellikle Trakya bölgesinde, Kırklareli ilinde, sınır hattında yer aldığı için kaçakçılık olayları sık sık görülmektedir. Toplu mesaj gönderimi, halkı bilinçlendirme anlamında büyük önem arz etmektedir. Ayrıca emniyet birimleri, bu şekilde bünyesinde yeni iş imkanı açarak insanları bir nebze de olsa işsizlikten kurtarmaktadır. Kırklareli, Çatalca-Kocaeli bölgesine yakın olduğu için burada ki insan yoğunluğundan ve ekonomik faaliyetlerden büyük oranda etkilenmektedir. İşletme sahipleri, firmalarının tanıtımını yapabilmek için, mağazalar ürünlerinde gerçekleşen indirim gibi fırsatları müşteriye duyurabilmek için, hastane ise acil kana ihtiyaç duyduğu vakitte, halka SMS yolu ile bilgi vermektedir.

Kırklareli ilinde, toplu SMS gönderimine duyulan ihtiyaç çeşitleri bir hayli fazladır. Ekonomiden güvenliğe, sağlıktan ulaşıma kadar birçok alanda, en kısa sürede birçok insana ulaşmak için toplu SMS yöntemi tercih edilmektedir. Görünen o ki zaman içerisinde bu ihtiyaç daha da artacaktır.