Toplu SMS Telefon Numaraları

Toplu SMS Telefon Numaraları

Mobil pazarlama uygulamaları arasında yer alan SMS pazarlama günümüzde yaygın olarak uygulanan faaliyetlerden birisidir. Günümüzde pazarlama konusunda örneğin bir giyim markası ya da beyaz eşya firması ürünleri hakkındaki duyurularını tüketicilerine son derece kolay bir şekilde tek tuşla iletebilmektedir. SMS pazarlama markalar ve kurumların hedeflerine ulaşabilme yolunda her ne kadar kolaylık sağlıyor olsa da mobil dünyada bu uygulamaları kullanan firma ya da markaları dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Firmaların mobil pazarlama doğrultusunda ilk yapması gereken şey hedef kitlelerinin telefon numaralarına sahip olmaktır. İnternet üzerinden tek tuşla rehberdeki tüm kişilere toplu SMS göndermeyi hedefleyen firmaların toplu SMS telefon numaralarını tedarik etme süreci önem taşımaktadır.

Toplu SMS telefon numaraları firmanın bir yerden hazır olarak satın aldığı bir listeden oluşmamalıdır. Birilerinden satın alınarak liste haline getirilen telefon numaralarının ne kadarının toplu SMS hedeflerinizi karşılayacağı konusunda bilginiz yok ve bu nedenle bu seçim sizi maddi kayba sokabilir. Öte yandan kim olduğunu bilmediğiniz telefon numaralarına gönderilen toplu sms’ler bugün bazı spekülasyonlu haberlere de yansımakta. Örneğin bir ürünün tanıtımı için atmış olduğunuz bir mesaj birilerinin yuvasının dağılmasına sebep olabilir. Ayrıca sizi tanımayan bir alıcı firmanızın dolandırıcı olduğu konusunda bir yargıya düşebilir. İşte bu sebeple toplu SMS telefon numaraları satın alınmamalıdır.

Toplu SMS telefon numaralarının tedariki konusunda yapmanız gereken şey ise firmanızla ilgilenen kişilerden telefon numaralarını sizin istemenizdir. Böylece hedef kitlenizde yer alan kişi sizi tanımıyorum, numaramı nereden buldunuz gibi rahatsızlığını dile getiren iletişime geçmez. Toplu SMS telefon numaraları ile sizi tanıyan birilerine göndermiş olduğunuz mesajdan kısa sürede verim alabilirsiniz. Rehberiniz sizin olsun…