Toplu Sms Yolla

Toplu Sms Yolla

Son beş yıldır insanlar arası iletişim bir hayli önem kazanmaktadır. Farklı sektörlerde birçok insanın çalışması sebebi ile, birbirleri ile etkileşim kurmak zorundadırlar. Bu zorundalık, iletişimde de farklı alternatiflerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Gerek ekonomi noktasında, gerek sağlık, eğlence, güvenlik noktalarında bu alternatiflere ihtiyaç duyulmaktadır. Iletişimi devamlı yapanlar ve birçok kişiye ulaşma ihtiyacı olanlar icin, toplu SMS yollama yöntemi büyük bir fırsattır. Bu sayede bir çok kisi, aynı anda iletmek istediği bir mesajı farklı kimselere iletebilmektedir.

SMS yolu ile gönderilen mesajlar direkt olarak alıcıya ulaşmaktadır. Toplu SMS yollamanın yapılışı şu şekildedir: ilk önce SMS gönderilen bölüme girilmektedir. Daha sonra mesajın gönderileceği kişiler rehber bölümünden seçilmektedir. Ardında da mesaj kutusuna, alıcıya iletilmek istenen gönderi yazılarak gönder seçeneğine basılıp SMS yollama işlemi sonuçlanmaktadır. Gönderi, alıcıya gitmediği taktirde uyarı mesajı gelmektedir. Uyarı mesajının üzerine basılıp, yeniden ilet seçeneğine tıklayınca SMS, tekrar gönderim aşamasına girmektedir. SMS yollama işleminin gerçekleşebilmesi için, şebekenin çektiği bir yerde bulunmak gerekmektedir. Bir başka şart ise, SMS paketinin olması gerekir. Bunu sağlayabilmek için TURKCELL, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell gibi firmalar tarafından SMS paketleri yapılmaktadır. Bütçeye uygun olarak kişi, dilediği SMS paketini seçebilmektedir. Şirket ve küçük işletme sahipleri başta olmak üzere, birçok kurum da toplu SMS yöntemini kullanmaktadır. Halk ile irtibatını kesmemesi gereken özel işletmeler, her ay paketini yenilemektedir.

Toplu SMS yollama yöntemi sayesinde birçok kişi yıllık olarak aile bütçesine artı sağlamaktadır. Ay bazında düşünüldüğünde küçük miktar olsa da, bunlar toplandığı zaman gerçek manada kâr olduğu anlaşılmaktadır.